Narwiański Ośrodek Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi kolejny rok wspólnie przyłączyły się do projektu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Jest to akcja, której nadrzędnym celem jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe. Aby promować ideę ratowania pszczół podjęliśmy realizację zadań związaną z Akademią Przyjaciół Pszczół.

Spotkanie z pszczelarzem

W dniu 14 kwietnia 2015 roku w szkole w Narwi odbyło się spotkanie z Panem Jarosławem Topolańskim, pszczelarzem i zarazem wielkim pasjonatem pszczół, którego świat tych pożytecznych owadów zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć produkty wytworzone przez pszczoły, zobaczyć model ula, plastry miodu, zdobyć wiele cennych informacji. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu, który dzieci z wielką ochotą zjadały, bo wiedzą, że jest on bardzo zdrowy.

Spotkanie z pszczelarzem

Dziękujemy Panu Jarosławowi Topolańskiemu za przekazanie nam wszystkim cennych informacji i ciekawostek na temat pszczelarstwa, za okazaną serdeczność oraz poświęcony czas.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury