18 czerwca 2016 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbył się Piknik Rodzinny. Uczestniczyli w nim rodzice z dziećmi, młodzież oraz mieszkańcy Narwi i okolicznych miejscowości. Piknik uroczyście rozpoczęli dyrektorzy szkoły Pan Jerzy Ostapczuk oraz Igor Łukaszuk.

Piknik Rodzinny w Narwi

Uczestnicy Pikniku korzystali podczas imprezy z różnych interesujących atrakcji. Dzieci najbardziej zainteresowane były dmuchańcami (zjeżdżalnia, boisko na którym można było grać w piłkę nożną, nadmuchana trampolina) oraz pływaniem łódeczkami w basenie wypełnionym wodą. Wymienione stanowiska przygotowane były przez Zieloną Szkołę z Białegostoku Pana Adama Drylewskiego. Można było również obejrzeć wóz strażacki, a także tresurę psa policyjnego. Powodzeniem cieszyła się też strzelnica sportowa, z której młodzież i rodzice chętnie korzystali. Z ciekawym pokazem wystąpiła grupa dzieci uczęszczających na zajęcia tańca, prowadzonych przez instruktorkę z "Tanmuz". Uczniowie pokazali układy taneczne opanowane w tym roku szkolnym.

Piknik Rodzinny w Narwi

Na uwagę zasługiwał też pokaz umiejętności w karate przedstawiony przez dzieci uczęszczające na zajęcia karate. Jak co roku wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać z Punku Krwiodawstwa ze szpitala w Hajnówce. Dużo osób dorosłych oddało krew, a niektórzy zadeklarowali oddać szpik. Nauczycielki Maria Leszczyńska i Grażyna Seredyńska otrzymały podziękowanie za zaangażowanie w realizację zadań Polskiego Czerwonego Krzyża, propagowanie idei czerwonokrzyskich oraz oddaną pracę na rzecz osób potrzebujących.

Piknik Rodzinny w Narwi

W międzyczasie odbywały się także konkurencje sportowe dla wszystkich uczestników, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. W sali 207 można było obejrzeć modele samolotów i innych maszyn podczas finału XX Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. Chętne rodziny brały udział w konkursie plastycznym pt.: "Spędzamy wolny czas aktywnie" monitorowany przez Panią Ewę Alimowską. W tym konkursie nagrodzono pracę plastyczną rodziny Chodakowskich.

Piknik Rodzinny w Narwi

Uroczystość zakończono wspólnym biegiem wyznaczoną trasą przez Pana Mirosława Chilimoniuka i obiadem. Chętni rodzice brali udział we wszystkich atrakcjach uzupełniając Kartę Rodziny, a tym samym biorąc udział w konkursie "Rodzina Roku 2016". Po dogłębnej analizie przez komisję wszystkich kart uzupełnionych przez rodziny wyłoniono trzy miejsca. I miejsce - rodzina Szklarzewskich, II miejsce - rodzina Poskrobko, natomiast III miejsce - rodzina Kondraciuk. Rodziny te otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Radę Rodziców.

Piknik Rodzinny w Narwi

Pan Jarosław Iwaniuk wraz z dyrektorami szkoły rozdał nagrody uczniom biorącym udział w XX Mistrzostwach Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. W mistrzostwach brali udział uczniowie z różnych szkół województwa podlaskiego. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w formie modeli do sklejania, medale oraz dyplomy.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Marlena Rusiłowicz
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi