19 grudnia 2014 roku odbyło się w Gminie Narew przedświąteczne spotkanie wigilijne dla mieszkańców naszej gminy. Uroczystość przygotowana została przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Tego dnia Gminę Narew ponownie odwiedził Święty Mikołaj, który wspólnie z harcerzami oraz ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim odwiedził lokalne instytucje i zakłady pracy, przekazując wszystkim Betlejemskie Światełko Pokoju, życzenia świąteczne oraz słodkie podarunki. Mikołaj dotarł między innymi do Urzędu Gminy Narew, gdzie harcerze przekazali życzenia Wójtowi Gminy Narew i pracownikom urzędu.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Wieczorem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele władz samorządowych gminnych i powiatowych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, radni, sołtysi oraz duchowieństwo Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi i parafii prawosławnych naszej gminy.

Spotkanie wigilijne w Narwi

W tym roku w spotkaniu wigilijnym uczestniczyła delegacja zaprzyjaźnionej białoruskiej Gminy Czerni Rejonu Brzeskiego, która była reprezentowana przez tamtejszych samorządowców oraz Przewodniczącego Czerninskiego Wiejskiego Komitetu Wykonawczego Anatolija Mańko.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania kolędy, po której harcerze przekazali na ręce gospodarza gminy Wójta Andrzeja Pleskowicza Betlejemskie Światełko Pokoju. Od tego światełka zostały potem zapalone wigilijne świece kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Jako pierwsze wystąpiły dzieci i młodzież z Gimnazjum w Narwi przygotowane przez Panią Olgę Hewa, które przedstawiły tradycyjne jasełka ze szczyptą humoru.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Tego wieczoru przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły również zespoły wokalne Wesołe Nutki oraz Domisolki działające przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Pani Marii Paszko. W ich wykonaniu można było wysłuchać wiele pięknych kolęd.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Nieco bardziej tradycyjne i stare kolędy zaprezentował zebranym zespół Podlaszanki z Gorodziska prowadzony przez Panią Annę Tesluk. Wszyscy artyści występujący na scenie obdarowywani byli słodkimi podarunkami przez Świętego Mikołaja.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Na zakończenie wystąpiły dzieci uczęszczające do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Dzieci przygotowane przez Panie Allę Siotkowską i Irenę Dulko przedstawiły krótką scenkę bożonarodzeniową.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Podczas tegorocznego spotkania serdeczne życzenia świąteczne przekazali wszystkim zebranym Wójt Gminy, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski, proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi ks. dziekan Bazyli Roszczenko, a także goście z Białorusi. Wójt odczytał też życzenia od Przewodniczącej Rady Gminy Narew Pani Walentyny Timofiejuk. Życzenia dla mieszkańców przekazała radna Powiatu Hajnowskiego Agnieszka Jarmocik.

Spotkanie wigilijne w Narwi

Na zakończenie uroczystości wszyscy przybyli mogli wspólnie podzielić się opłatkiem oraz prosforą, złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne oraz zasiąść do wspólnej wigilii.

 

GALERIA ZDJĘĆ