Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestniczek warsztatów wielkanocnych inspirowanych wiosną i świętami wielkanocnymi, które odbywały się od 1 do 8 kwietnia 2014 roku w różnych miejscowościach Gminy Narew pod hasłem "Rodzinne inspiracje wielkanocne". W ramach warsztatów zaprezentowane zostały sposoby robienia wianków, bukiecików z krepiny oraz sztuka zdobienia pisanek wikliną papierową i wełną czesankową.

Warsztaty wielkanocne

Do działań twórczych zaprosiliśmy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i dziadkami. Twórczo zachęceni uczestnicy puścili wodze wyobraźni i kreatywności udowodniając, że potrafią znaleźć czas aby samodzielnie wykonać piękne oryginalne ozdoby, których nie da się kupić w żadnym sklepie.

Warsztaty wielkanocne

Pod czujnym okiem instruktora Narwiańskiego Ośrodka Kultury Pani Ireny Charkiewicz szybko przyswoili technikę, uzupełniając ją jeszcze własną inwencją. Efekty okazały się lepsze od spodziewanych. Na stołach pojawiły się piękne wiosenne stroiki, bukieciki i pisanki. Zapraszamy do obejrzenia galerii z warsztatów.

PRZYBUDKI
Warsztaty odbyły się w domu Pani Olgi Masajło. Dziękujemy za miłe przyjęcie i gościnność.

TYNIEWICZE DUŻE (świetlica wiejska)

WAŚKI (Świetlica wiejska)

NAREW (Narwiański Ośrodek Kultury)

KRZYWIEC (świetlica wiejska)

Za pomoc w organizacji i szczególne zaangażowanie dziękujemy sołtysom: Pani Irenie Pietryszyk, Pani Krystynie Poskrobko oraz Krystynie Chodakowskiej.

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury