26 kwietnia 2014 roku narwiańską publiczność, czarował „dobrym” słowem, magnetycznym głosem i hipnotycznym brzmieniem gitary Mariusz Oziu Orzechowski. Artysta jest autorem tekstów i melodii, wokalistą, reprezentantem nurtu piosenki mocnej ale i zarazem lirycznej, współczesnej ale klasycznie inteligentnej, refleksyjnej a zarazem buntowniczej.

Recital autorski w ośrodku kultury 

Magia słowa przenikała ciała nie dając szans na zachowanie choćby cienia ukrytego przed samym sobą. Słowa u Mariusza Orzechowskiego zaangażowane są we wzajemną grę - ze sobą i słuchaczami. Mariusz Orzechowski jest laureatem wielu głównych nagród, między innymi:

  • II nagroda oraz nagroda im. Andrzeja Waligórskiego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,
  • III nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie,
  • Nagroda za osobowość artystyczną „Neptun” na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu,
  • Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku,
  • Grand Prix na Festiwalu Sztuki Słowa w Elblągu,
  • I nagroda czyli Hebanowy Szczebel Do Karier na Spotkaniu Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu.

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury