1 maja 2014 roku po raz pierwszy odbyła się w Narwi ekologiczna majówka, która rozpoczęła się o godz.13.00 na przystani kajakowej nad rzeką Narew. Organizatorem imprezy, która przyciągnęła zwolenników zdrowego trybu życia i ekologii był Narwiański Ośrodek Kultury. Piękna pogoda i magia miejsca sprzyjały wspaniałej zabawie i integracji społeczności gminnej i przybyłych gości.

Festyn Eko-Majówka w Narwi 

Początek imprezy rozpoczął program artystyczny w wykonaniu dzieci uczęszczających do kół zainteresowań działających przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. Wystąpiły grupy wokalne „Domisolki”, „Wesołe Nutki” i „Perła” oraz zespół taneczny „Step by Step”. Jednym z punktów programu były też zawody sportowe i konkursy o tematyce ekologicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Festyn Eko-Majówka w Narwi 

Na przystaniowej scenie prezentowały się różne zespoły muzyczne takie jak: "Skazka", "Sekret" i "Be Happy". Gościem specjalnym majówki był zespól z Ukrainy "Chornye Podkowy".

Festyn Eko-Majówka w Narwi 

Na festynie nie mogło zabraknąć stoisk z rękodziełem ludowym. Swoje dzieła wystawiały Małgorzata Krawczyk tworząca podlaskie Madonny, szydełkująca i haftująca Halina Birycka z Narewki oraz warsztat garncarski Jerzego Fiedoruka połączony z pokazem wyrobu ceramiki na kole garncarskim.

Festyn Eko-Majówka w Narwi 

Personel mobilnego Centrum Krwiodawstwa służył informacją i czekał na krwiodawców. Na stoisku promocyjnym Gminy Narew można było zostawić nakrętki po butelkach plastikowych, a tuż obok zdać makulaturę i otrzymać w prezencie sadzonkę. Podczas majówki został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pożyteczne owady – mali pomocnicy”, którego organizatorem był Narwiański Ośrodek Kultury ( zobacz wyniki konkursu ).

Festyn Eko-Majówka w Narwi 

Jak na prawdziwą Eko-Majówkę przystało, nie mogło zabraknąć i eko rozwiązań, które można wykorzystywać na co dzień. Uczestniczki warsztatów florystycznych poznawały techniki układania kwiatów oraz tworzenia ozdób do bukietów. Na stoisku hajnowskiej Fundacji ONI – TO MY, można było na płóciennych torbach namalować przeróżne wzory i obrazki. Wśród znakomitego grona wystawców znalazły się stoisko z miodami i wyrobami pszczelimi z Pasieki Grycuk i wyroby Runa Sp. z o o. z Hajnówki.

Festyn Eko-Majówka w Narwi 

Na najmłodszych uczestników festynu czekały stoiska ze słodyczami, goframi, zabawkami oraz plac zabaw ze zjeżdżalniami, bungee i dmuchanymi zamkami. Dopełnieniem majówki był Teatr Ognia „Gore” z Suwałk oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu Be Happy z Narwi.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury