Dnia 20 maja 2014 roku w Narwiańskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków pt. „O złotą różdżkę dobrej wróżki”. Wzięło w nim udział 48 dzieci w wieku 4-7 lat z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi. Każde dziecko recytowało jeden utwór dostosowany do płci, wieku, temperamentu i upodobań.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków 

Celem konkursu było promowanie polskiej poezji oraz nabywanie przez dzieci doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Na ocenę jury miały wpływ takie czynniki jak dobór wiersza, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Każde z uczestników konkursu dostało pamiątkowy dyplom i upominek. W oczekiwaniu na werdykt jury dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Wyróżniono następujących uczestników:

 • Wiktoria Snarska (6 lat) – „Biedroneczka”
 • Wiktoria Jakimiuk (5 lat) – „Wędrowała wiosna”
 • Ola Kardasz (6 lat) – „Chory kotek”
 • Kornelia Wszeborowska – „Żyrafa”
 • Maciek Kondraciuk (4 lata) – Julian Tuwim „Okulary”
 • Magdalena Korcz (6 lat) – „Świnka”

Zaszczytne I miejsce w konkursie recytatorskim otrzymały:

 • Anastazja Korniuluk (5 lat) – „Okulary”
 • Oliwia Rzepko (4 lata) –  „Biedronka i bąk”
 • Ewelina Węcko (5 lat) –  „Żuk”
 • Aleksandra Chilimoniuk (6 lat) – „Szybko”
 • Gabryś Wojciechowski (6 lat) – „Ziewadło”

 

28 maja 2014 roku w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe konkursu, podczas których Anastazja Korniluk otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów!

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury