W piękny słoneczny dzień 28 czerwca 2014 roku młodzież uczestnicząca w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki, aktywni czytelnicy oddziału dla dzieci oraz bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi wzięli udział w rajdzie rowerowym podsumowującym działalność DKK w roku szkolnym 2013/2014. W sobotę w samo południe wszyscy uczestnicy zebrali się przed budynkiem Biblioteki w Narwi aby wspólnie wyruszyć w trasę.

Wycieczka czytelników GBP

Na grupę czekało ambitne zadanie przejechania 12 km po niebieskim szlaku rowerowym „Do Puszczy Ladzkiej”. Wykonanie zadania nie sprawiło młodzieży większego problemu, gdyż po godzinie jazdy grupa dotarła do gospodarstwa agroturystycznego „U Sienkiewiczów” we wsi Gramotne. Podczas odpoczynku w altanie z grupą przywitali się gospodarze obiektu, Państwo Irena i Mirosław Sienkiewicz. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się piesek, kotek a także rodzina królików.

Wycieczka czytelników GBP

Następnym punktem wycieczki było zapoznanie z konikami polskimi oraz hucułem, które chętnie przywitały się ze wszystkimi członkami grupy i równie chętnie przyjmowały z ich rąk świeżo zerwaną trawę. W międzyczasie gospodarz zaprzągł do wozu klacz i wraz z połową grupy udał się na przejażdżkę do lasu. Pozostała część uczestników zajęła się zwiedzaniem obejścia oraz grą w siatkówkę i kometkę. Później nastąpiła wymiana. Dzięki przejażdżce wozem panie bibliotekarki przypomniały sobie lata młodzieńcze, a młodzież często dopiero co poznawała ten sposób transportu.

Wycieczka czytelników GBP

Po powrocie z lasu drugiej części grupy wszyscy ponownie zebrali się w altance, gdzie pod czujnym okiem gospodarzy odbył się krótki konkurs strzelania z wiatrówki do tarczy. Po zaprezentowaniu prawidłowej postawy strzelniczej oraz krótkim instruktażu każdy chętny mógł spróbować swoich sił i chociaż nie wszystkie naboje trafiły w tarczę, było zarówno dużo śmiechu jak i zadowolenia z uzyskanych wyników. Jeszcze większą popularnością od samej wiatrówki cieszyła się możliwość sprawdzenia wyników na tarczy, do której po odbyciu rundy trzech strzałów biegł nie tylko ostatni zawodnik, ale też spora grupa jego rywali!

Wycieczka czytelników GBP

Po sportowych emocjach nadeszła pora na ognisko, więc grupa przeniosła się na miejsce ogniskowe, aby upiec i skonsumować gorące kiełbaski. Ostatnim punktem wycieczki była przejażdżka w siodle. Wszyscy chętni ustawili się w kolejce aby kolejno odbyć swoją przejażdżkę pod czujnym okiem gospodarza.

Wycieczka czytelników GBP

Na zakończenie Pani Alla Siotkowska – moderator Dyskusyjnego Klubu Książki podsumowała kolejny rok działalności DKK i wręczyła młodzieży podziękowania i upominki ufundowane przez Bibliotekę. Podziękowanie za rok opieki nad Klubem z rąk pani dyrektor odebrała także Pani Siotkowska. Na tle drzewek otaczających miejsce ogniskowe cała grupa zrobiła pamiątkowe zdjęcia.

Wycieczka czytelników GBP

Uczestnicy wycieczki pożegnali się z gospodarzami oraz ich zwierzętami i udali się w drogę powrotną. Zadowolona z wyjazdu grupa po niecałej godzinie jazdy była już w Narwi, gdzie przy budynku biblioteki pożegnała się z opiekunami i rozjechała się do swoich domów, prosząc jednocześnie by w niedługim czasie znów zorganizować równie ciekawy rajd rowerowy pod kierownictwem Biblioteki.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi