31 maja 2014 roku odbyło się spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Wypożyczalnia babć” Marii Marjańskiej-Czernik.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Autorka tej książki trafiła w sedno sprawy – dzieci tęsknią za babciami, dziadkami. Rodzice zalatani, zapracowani, zajęci tyloma sprawami, dla dzieci często nie mają czasu ani cierpliwości. Ale za to babcia poczyta, pójdzie na plac zabaw i do parku, przytuli, opowie bajkę, coś pysznego ugotuje, wysłucha. I nigdy nie spojrzy nerwowo na zegarek. Piękna historia opisana w tej książce o potrzebach małego dziecka, które najbardziej na świecie potrzebuje od kogoś CZAS-u – czyli cierpliwości, zachwytu, akceptacji i szacunku. Autorka podpowiada nam dorosłym, co zrobić, by dziecko było szczęśliwe. A taka babcia – jeżeli jej faktycznie nie ma – może być w każdym z nas.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 28 czerwca 2014 roku i podyskutujemy o książce „Jak tata się z nami bawił” autorstwa Stark Ulf, Lepp Mati.

Opracowanie materiału:
Alla Siotkowska - moderator DKK