Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z naszej gminy, w dniu 15 lipca 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi oraz Filii Bibliotecznej w Łosince i Trześciance odbyły się spotkania profilaktyczno - edukacyjne pod hasłem "Bezpieczne wakacje". W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Straży Pożarnej.

Bezpieczne wakacje z Biblioteką

Na podstawie zaprezentowanych materiałów oraz filmu przedstawione zostały zagadnienia związane z niebezpieczeństwem wynikającym z zachowań dzieci i młodzieży podczas letnich zabaw. Osoby prowadzące ostrzegały słuchaczy przed zagrożeniami czyhającymi na nich podczas wakacji oraz przekazały jak ich unikać.

Bezpieczne wakacje z Biblioteką

Atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia służbowych mundurów oraz obejrzenia akcesoriów i sprzętu, którego używają do codziennej pracy policjanci, pracownicy straży granicznej i straży pożarnej.

Bezpieczne wakacje z Biblioteką

Uczestnicy spotkań mieli też możliwość, aby usiąść za kierownicą radiowozu policyjnego do przewozu aresztowanych, wozu strażackiego oraz samochodu straży granicznej. Wszystkim życzymy, wesołych i bezpiecznych wakacji.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna