17 sierpnia 2014 roku w sali konferencyjno – szkoleniowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Koziołkiem, dziennikarzem i autorem powieści kryminalnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum. Pisarz umiejętnie połączył prezentację swoich książek z wykładem na temat kryminału polskiego i skandynawskiego. Młodzież dowiedziała się, czym powieść kryminalna wyróżnia się na tle innych gatunków powieściowych, co decyduje o jej popularności. Autor opowiedział także, w jaki sposób fikcja opowiedziana w jego utworach często przenika się z rzeczywistością.

Spotkanie autorskie w bibliotece

Krzysztof Koziołek – pisarz, dziennikarz, absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2007 roku wydaje powieści kryminalne. W 2009 roku jego kryminał „Święta tajemnica” został nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. W 2010 roku, po wydaniu powieści sensacyjno – przygodowej „Miecz zdrady”, został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010. W 2011 roku otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. Mieszka w Nowej Soli.

Spotkanie autorskie w bibliotece

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi w swoich zbiorach posiada książki autorstwa Krzysztofa Koziołka.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi