10 października 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi gościła aktorów z Krakowa z przedstawieniem „Legenda o Smoku Wawelskim”. Spektakl opowiadał o dzielnym szewcu, śpiącym królu Kraku i jego wesołej córce, a także o strasznym smoku, niepokojącym mieszkańców Krakowa.

Spektakl teatralny w bibliotece

Aktorzy w sposób aktywny zachęcali młodych słuchaczy do współtworzenia akcji, zapraszając ich do tańca przy skocznej muzyce. Tańce przeplatały się z historią mieszkańców Krakowa walczących ze złym smokiem i mądrego szewca, który przechytrzył potwora karmiąc go siarką owiniętą w baranią skórę.

Spektakl teatralny w bibliotece

Przedstawienie pozwoliło zebranym dzieciom nie tylko poznać interesującą historię, ale także zapoznać się z tradycyjnymi strojami i tańcami krakowskimi.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi