29 listopada 2014 roku w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosince odbył się wieczór andrzejkowy. Bibliotekarze wspólnie z przybyłą młodzieżą udekorowali salę, przygotowali poczęstunek, a następnie rozpoczął się magiczny wieczór wróżb.

Andrzejki w bibliotece w łosince

Przy zgaszonym świetle palono świece, aby z ich wosku pod opieką dorosłych wywróżyć sobie przyszłość. Potem ustawiano buty w poszukiwaniu osoby, która jako pierwsza ze wszystkich obecnych wstąpi w związek małżeński.

Andrzejki w bibliotece w łosince

Przekłuwano papierowe serca, aby trafić w imię przyszłego ukochanego, losowano karteczki prorokujące przyszły zawód, obierano jabłka, a z powstałych obierek, rzucanych przez lewe ramię, próbowano odczytać pierwszą literę imienia przyszłej ukochanej osoby. Odczytywane proroctwa wzbudzały salwy śmiechu wśród wszystkich obecnych, a cały wieczór zakończył się wspólnym poczęstunkiem.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna