19 maja 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbyła się wystawa modeli redukcyjnych w ramach XVIII Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. Do zawodów zgłosiło się 14 uczniów z naszej szkoły podstawowej i jeden z gimnazjum. Z terenu zgłoszeń nie było. Uczniowie ci zgłosili 25 modeli w trzech kategoriach: samoloty, broń pancerna i dioramy.

Mistrzostwa modelarskie

W każdej z kategorii wyłoniono trzy miejsca, za które uczniowie otrzymali po kilka cennych modeli, dyplomy, medale oraz literaturę modelarską. Ponadto wręczono trzy nagrody specjalne:

  • Puchar i model dla najmłodszego uczestnika dla Dawida Szklarzewskiego z klasy I.
  • Puchar i Encyklopedię Współczesnego Lotnictwa Wojskowego za najlepiej wykonany model samolotu w barwach polskich dla Łukasza Zankiewicza z klasy Vb.
  • Puchar Grand Prix i model za najlepiej wykonany model mistrzostw dla Macieja Iwaniuka z klasy III.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, po dwa modele: do sklejania oraz latający z napędem gumowym, a także książeczki o lotnictwie. Wszyscy startujący uczniowie stali się posiadaczami pamiątkowych znaczków okolicznościowych.

Mistrzostwa modelarskie 

Na wystawie zaprezentowano też modele samolotów Stelth (niewidzialnych dla radarów) wykonane przez Pana Konrada Kondrata z Białegostoku, modele samolotów, broni pancernej i dioram wykonane przez Erwina i Damiana Siebieszuków z Bielska Podlaskiego. Dodatkową atrakcją wystawy były wyświetlane filmy z pokazów modeli latających z różnych krajów.

Mistrzostwa modelarskie 

Sponsorami imprezy byli: Bank Spółdzielczy w Narwi, Sklep Modelarski „GOMIX” z Białegostoku, Sklep Modelarski „MARTOLA” z Warszawy, Sklepik „Miruś”, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi, Wójt Gminy Narew i Narwiański Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

WYNIKI MISTRZOSTW

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:Jarosław Iwaniuk