W dniu 24 lutego 2011 roku w Szkole Podstawowej w Narwi po raz kolejny odbyła się bardzo sympatyczna i kameralna uroczystość z cyklu „Jość takije wieczary” - Są takie wieczory. Podczas tego wieczoru przed licznie przybyłymi gośćmi zaprezentowały się dzieci uczęszczające w szkole na język białoruski, wspaniale przygotowane przez Panią Ninę Abramiuk. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, nauczyciele, dyrektor szkoły, a także dyrektorzy gminnych jednostek kultury.

Są takie wieczory w Narwi 

Podczas wieczornicy przed publicznością wystąpili uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Dzieci zaprezentowały humorystyczne scenki min. „Jak ja stał doktaram”, "Car Irad”, „Mucha u kapuście”, „Słychu niama”, a także wiele wierszy oraz piosenek.

Są takie wieczory w Narwi 

Dwie piosenki zaśpiewała również Dominika Juszkiewicz, zaś gawędę białoruską opowiedziała Urszula Berezowiec. Podczas wieczornicy wręczone zostały dyplomy oraz nagrody dla uczestników szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Narwi w dniu 21 grudnia 2010.

Są takie wieczory w Narwi 

Na zakończenie podziękowania za występ i wspaniale przygotowany wieczór przekazały pani metodyk języka białoruskiego Jolanta Grygoruk oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Narwi Alina Ostaszewska. Szczególne podziękowania zostały skierowane do pani Niny Abramiuk oraz do rodziców, którzy bardzo pomogli w przygotowaniu uroczystości oraz poczęstunku dla wszystkich uczestników.

GALERIA ZDJĘĆ