Po raz pierwszy w historii miasta Hajnówka odbędzie się I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL  PIOSENKI POETYCKIEJ im. BUŁATA OKUDŻAWY pt. „Miłość Wiara Nadzieja”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne: "GRANIE BEZ GRANIC", które wspólnymi siłami ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce, Urzędem Miasta w Hajnówce oraz Hajnowskim Domem Kultury podjęło się organizacji imprezy. Kalendarz Festiwalu przewiduje przesłuchania konkursowe zaplanowane na 7 czerwca, które odbędą się w Hajnowskim Domu Kultury, koncert galowy 13 lipca w amfiteatrze miejskim w Hajnówce oraz koncerty towarzyszące Festiwalowi w Bielsku Podlaskim, Sokółce, Białymstoku i w Warszawie w dniach 14-17 lipca 2014 roku.

Festiwal piosenki poetyckiej w Hajnówce

Możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców podczas koncertów mają wszyscy, którzy wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych. Swoje możliwości wokalne mogą sprawdzić dzieci i młodzież  w wieku 10 – 17 lat oraz dorośli. Jury wybierze najlepszych, którzy wyruszą w koncertowe tournee, by zaprezentować się w wyżej wymienionych miejscowościach. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 24 maja drogą elektroniczną lub pocztą na adres Hajnowski Dom kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4, 17 – 200 Hajnówka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin oraz warunki uczestnictwa można odnaleźć na stronie www.hdk.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl, www.powiat.hajnowka.pl.