11 listopada 2014 roku, w 96 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, mieszkańcy Gminy Narew oddali cześć walczącym o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Obchody Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. i Św. Stanisława B i M. w Narwi mszą świętą za Ojczyznę, celebrowaną przez ks. prof. Zdzisława Jancewicza. Swoje święto mieli również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi, którzy obchodzili 87 rocznicę swojego istnienia.

Obchody Święta Niepodległości

Po wspólnej modlitwie uczestnicy uroczystości, przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, służb mundurowych, strażacy, harcerze i pozostali zaproszeni goście, przeszli pod pomnik poległego za Ojczyznę żołnierza, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Obchody Święta Niepodległości

Wieńce złożone zostały również przy pomniku powstańców, który znajduje się przy szkole w Narwi. W tym miejscu odmówiono też krótką modlitwę w intencji poległych za ojczyznę Powstańców Powstania Styczniowego.

Obchody Święta Niepodległości

W uroczystościach udział wzięły delegacje z Powiatu Hajnowskiego, Straży Granicznej w Narewce, Banku Spółdzielczego w Narwi, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gminnej Biblioteki Publicznej, władze samorządowe Gminy Narew, a także księża obu parafii oraz harcerze i ich opiekunowie.

Obchody Święta Niepodległości

Druga część uroczystości, upamiętniających odzyskanie niepodległości, odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Narwi. Akademia historyczna, pełna strof poezji i pieśni patriotycznych, przygotowana została przez młodzież z Publicznego Gimnazjum w Narwi pod kierunkiem Pani Olgi Hewy i Pani Ewy Alimowskiej.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały zorganizowane przez Parafię Rzymskokatolicką w Narwi, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi oraz Narwiański Ośrodek Kultury.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury