20 maja 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Bibliotekarza, Dnia Działacza Kultury i oczywiście Dnia Samorządowca pod wspólną nazwą „Dzień Pracownika Samorządowego”.

Dzień Pracownika Samorządowego 

W imieniu Dyrektora Książnicy Podlaskiej w Białymstoku Pana Jana Leończuka, podziękowania za wkład pracy w upowszechnianiu książki i czytelnictwa wśród lokalnej społeczności, dalszego uznania władz samorządowych i czytelników oraz wielu osiągnięć i satysfakcji w pracy zawodowej i życiu osobistym, złożyła pracownikom Biblioteki Pani Ewa Ziniewicz-Siergiejko.

Dzień Pracownika Samorządowego

Uroczystość rozpoczęto koncertem barda Olega Kobzara – absolwenta Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na Białorusi, malarza i artysty. Oleg Kobzar jako bard pisze własne teksty ale także komponuje muzykę do tekstów poetów m. in. Nadziei Artymowicz, Jana Czykwina. Pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Dzień Pracownika Samorządowego 

Prezentację multimedialną  z działalności Biblioteki przedstawiła Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Andrzejuk- Sawicka. Pani dr Małgorzata Iwanowicz poprowadziła mini-konferencję z elementami warsztatów z komunikacji i kontaktów interpersonalnych pod hasłem „Rola Biblioteki w budowaniu dialogu społeczności lokalnych”.

Dzień Pracownika Samorządowego

Małgorzata Iwanowicz jest dr nauk humanistycznych z doświadczeniem akademickim w zakresie kształcenia z komunikacji społecznej, trenerką i szkoleniowcem z umiejętności miękkich; socjoterapeutką kwalifikowaną, arteterapeutką certyfikowaną oraz edukatorką dzieci i młodzieży i autorką książek. Prowadzi zajęcia z pasją, dostosowując swój autorski program szkoleń do potrzeb i oczekiwań lokalnych środowisk, skupionych wokół szkół, bibliotek, domów kultury i urzędów.

Dzień Pracownika Samorządowego 

Na zakończenie programu  wystąpiła Pani Ewa Alimowska. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenki do słów Agnieszki Osieckiej oraz utworów własnych.

Dzień Pracownika Samorządowego 

W ramach obchodów Dnia Pracownika Samorządowego Centrum Reja - Wydawnictwo „Edukacja” Terapia przyznało Bibliotece Certyfikat uznaniowy za zorganizowanie szkolenia dla lokalnej społeczności pt. „Efektywne komunikowanie się w miejscu pracy”.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi