W dniach 23 i 29 września 2009 roku w ramach projektu pt. „Stare i nowe spotkania warsztatowe” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Narwi, odbyły się warsztaty stylizacji i makijażu. W zajęciach, które odbywały się w nowo otwartym Salonie Urody w Narwi wzięło w sumie udział 30 osób.

Warsztaty stylizacji i makijażu 

Uczestniczkom warsztatów przygotowano spotkanie z kosmetyczką – panią Elżbietą Gulewicz, która pokazała jak prawidłowo wykonać demakijaż oczu oraz twarzy oraz wykonać makijaż wieczorowy. Kosmetyczka opowiedziała o podstawowych zasadach przy wykonaniu makijażu, a ciekawostką było przyklejenie kępek sztucznych rzęs.

Warsztaty stylizacji i makijażu 

Panie zapoznały się również z zasadami wykonania manicure biologicznego tj. takiego, w którym nie używa się metalowych narzędzi. Na zakończenie pokazu pani Elżbieta pomalowała jednej z uczestniczek warsztatów paznokcie oraz przykleiła kryształowe „diamenciki”.

Warsztaty stylizacji i makijażu 

Podczas spotkania z fryzjerką panią Barbarą Skiepko omówiono zasady pielęgnacji i stylizacji włosów. Uczestniczki warsztatów mogły zobaczyć w jaki sposób włosy przygotowywane są do zabiegu stylizacji poprzez dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Wykonano również zabieg stylizacji.

Warsztaty stylizacji i makijażu 

Na zajęciach odbył się także pokaz uczesania okolicznościowego. Uczestniczki również miały okazję zobaczyć w jaki sposób przygotowywane włosy do uczesania i w jaki sposób należy wykonywać takie uczesanie.

Warsztaty stylizacji i makijażu 

Podczas spotkania z masażystką panią Martą Januszewską omówione zostały takie zabiegi jak akupunktura, świecowanie uszu, drenaż limfatyczny, masaż klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, odchudzający i ujędrniający, masaż bańką chińską oraz terapia manualna (hiropraktyka).

Warsztaty stylizacji i makijażu 

Jako przykład wykonano masaż klasyczny oraz masaż bańką chińską. Omówiono także zasady korzystania z sauny fińskiej oraz rodzaje i sposoby wykonywania peelingów ciała. Na zakończenie warsztatów wszystkie uczestniczki otrzymały od pani Moniki Bujaneckiej-Panko kupony rabatowe uprawniające do 20% zniżki na jeden z wybranych zabiegów w Salonie Urody w Narwi.

Projekt współfinansowany jest w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE wdrażanego przez
Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska
i współfinansowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

logo polsko amerykanska fundacja wolnoscilogo dzialaj lokalnielogo epblogo akad rozw filantrop

 

GALERIA ZDJĘĆ