Uczniowie klas II gimnazjum, jako najlepsza drużyna w województwie podlaskim, zakwalifikowali się do II Etapu projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” organizowanego przez firmę Philips w ramach projektu 90 szkół na 90 lat Philips w Polsce. W dniach od 16 do 18 maja 2012 roku drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłkarskim Philips Cup 2012, w którym uczestniczyło 16 drużyn (po jednej z każdego województwa). Koordynatorami projektu byli: Mirosław Chilimoniuk i Karolina Wachol-Worończuk.

Jasna szkoła - prosta sprawa 

Finał projektu rozegrany został na stadionie Pepsi Arena (stadion Legii Warszawa), w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Po uroczystym otwarciu turnieju zawodnicy uczestniczyli w rozgrzewce prowadzonej przez Tomasza Sokołowskiego w pierwszym dniu rozgrywek, zaś w a drugim dniu mogli rozgrzać się pod okiem Mirosława Szymkowiaka na murawie stadionu Legii Warszawa. W przerwie meczów uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić stadion Legii, a w godzinach popołudniowych warszawską Starówkę.

Jasna szkoła - prosta sprawa 

Pomimo tego, że nasi gimnazjaliści zajęli 8 miejsce w turnieju, zagwarantowali szkole nagrodę rzeczową w postaci energooszczędnych świetlówek lub opraw oświetleniowych firmy Philips, przeznaczonych na wymianę oświetlenia w szkole. Oprócz tego uczestnicy Turnieju przywieźli ze sobą wiele niesamowitych wspomnień, które mogą się już nie powtórzyć.

Jasna szkoła - prosta sprawa

Skład naszej drużyny:

 • Dubowska Justyna
 • Gromotowicz Tomasz
 • Gryniewicki Mateusz
 • Sosnowski Marcin
 • Wawrzeniuk Paulina
 • Kos Jeremiasz
 • Kiełbaszewska Natalia
 • Rusinowicz Natalia
 • Fiedoruk Katarzyna
 • Sołowianiuk Dawid
 • Sadowska Sylwia
 • Siemiończyk Ireneusz

Jasna szkoła - prosta sprawa 

Ambasadorem konkursu był były reprezentant Polski w piłce nożnej – Mirosław Szymkowiak. Patronem merytorycznym projektu jest Centrum UNEP/GRID - Warszawa, zaś patronami honorowymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu są także firma Pepsi Co., JAKO oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Patronat prasowy nad projektem objął tygodnik „Głos Nauczycielski”.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie: Karolina Wachol-Worończuk