20 maja 2012 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbyły się XVII Mistrzostwa Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. W tegorocznych mistrzostwach, które objęte zostały Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, wzięło udział 24 uczniów z 5 szkół.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Ogółem na wystawie zgromadzono 186 modeli. W części konkursowej wystawionych zostało 39 modeli w 4 kategoriach:

  • samoloty – 25 modeli
  • broń pancerna – 6 modeli
  • dioramy – 6 modeli
  • modele kartonowe – 2 (kategoria nie odbyła się)

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Otwarcia tegorocznej wystawy dokonał Jarosław Iwaniuk – nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi, który od lat jest organizatorem mistrzostw modelarskich. Powitał on przybyłych gości, wśród których znaleźli się min. Romuald Mazur – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Przewodnicząca Rady Gminy Ewa Urbanowicz, Wójt Gminy Andrzej Pleskowicz, a także dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Narwi – dyrektor Jerzy Ostapczuk oraz wicedyrektorzy Alina Ostaszewska i Igor Łukaszuk.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi 

Zwycięzcami tegorocznych mistrzostw zostali:

Kategoria „Samoloty”

1. Karol Łapiński – uczeń klasy III Gimnazjum w Narwi
2. Adam Gil – uczeń klasy III Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku
3. Adam Omieljanowicz – uczeń klasy III Publicznego Gimnazjum nr 16 w Białymstoku

Kategoria „Broń pancerna”

1. Jarosław Kiełbaszewski – uczeń klasy III Gimnazjum w Narwi
2. Karol Łapiński – uczeń klasy III Gimnazjum w Narwi
3. Dawid Trofimiuk – uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Narwi

Kategoria „Dioramy”

1. Karol Łapiński – uczeń klasy III Gimnazjum w Narwi
2. Maciej Iwaniuk – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Narwi
3. Piotr Łapiński – uczeń klasy III Gimnazjum w Narwi

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy mistrzostw. Wręczenia nagród dokonali starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku Romuald Mazur, Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Jarosław Iwaniuk i Konrad Kondrat. Na zakończenie wręczono puchar Grand Prix za najlepszy model mistrzostw, który otrzymał Karol Łapiński oraz puchar dla najmłodszego uczestnika, który otrzymał Maciej Iwaniuk.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi

Sponsorami XVII Powiatowych Mistrzostw Szkół w Modelarstwie Redukcyjnym byli: Bank Spółdzielczy w Narwi, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Wójt Gminy Narew, Firma „LISTPOL” z Białegostoku, Kurator Oświaty w Białymstoku, Sklep modelarski „GOMIX” z Białegostoku, Sklep modelarski „MARTOLA” z Warszawy, Sklep „NARBUD” z Narwi, Sklep „KARFIR” z Bielska Podlaskiego oraz Spółdzielnia Uczniowska „MALUCH”.

WYNIKI MISTRZOSTSW

GALERIA ZDJĘĆ