życzenia na dzień strażaka

Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

10 sierpnia 2012 roku w świetlicy wiejskiej w Łosince odbyło się inauguracyjne spotkanie w ramach projektu „Na swojską nutę – śpiew łączy pokolenia”, który realizuje Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Dubickiej „Bachmaty” oraz Stowarzyszenie „Spadczyna” z Łosinki. W projekcie uczestniczą lokalne zespoły artystyczne z Łosinki oraz z Dubicz Cerkiewnych: Strumok, Zaranoczka, Ramonka, Harmoń i Podlaszanki, których członkami są zarówno młodzi ludzie, jak też osoby starsze.

Na swojską nutę - śpiew łączy pokolenia 

Celem projektu jest podtrzymanie i przekazanie kolejnym pokoleniom dorobku kulturowego, jakim jest gwara wywodząca się z pogranicza trzech kultur: białoruskiej, ukraińskiej i polskiej, zachowana w lokalnych pieśniach. Celem jest również integracja chórów działających na terenie gmin Dubicze Cerkiewne i Narew poprzez organizację warsztatów wokalno-muzycznych i wydanie albumu CD.

Na swojską nutę - śpiew łączy pokolenia

W ramach realizacji projektu zaplanowano następujące działania:

  • Spotkanie inauguracyjne wraz z prelekcją o tradycjach regionu Puszczy Białowieskiej.
  • Wspólne warsztaty wokalno-muzyczne.
  • Wydanie albumu CD z utworami ludowymi.
  • Spotkanie podsumowujące wraz z promocją albumu CD.

Na swojską nutę - śpiew łączy pokolenia

Spotkanie w Łosince, na które licznie przybyli mieszkańcy wsi, rozpoczęło się od występu chóru Ramonka z Łosinki. Następnie głos zabrał Pan Jan Chomczuk – dyrektor biura Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska, prezentując zebranym cele i założenia projektu oraz działania, które zostaną zrealizowane w przyszłości.

Na swojską nutę - śpiew łączy pokolenia 

W dalszej części spotkania specjalista od etnografii Pani Nela Szczuka przedstawiła krótki wykład na temat folkloru muzycznego regionu Puszczy Białowieskiej. Opowiedziała ona o rodzajach folkloru, różnych pieśniach obrzędowych i powszechnych, a także zaprezentowała przykłady strojów ludowych z regionu Bielska Podlaskiego i Hajnówki. Zgromadzona publiczność aktywnie uczestniczyła w dyskusji, podając liczne przykłady śpiewanych pieśni.

Na swojską nutę - śpiew łączy pokolenia 

Podczas spotkania w Łosince wystąpił młodzieżowy zespół wokalny Strumok z Dubicz Cerkiewnych. Widzowie mogli też posłuchać piosenek w wykonaniu dwóch innych zespołów z Gminy Narew: chóru Harmoń z Łosinki oraz zespołu Podlaszanki. Spotkanie zostało zakończone poczęstunkiem dla wszystkich uczestników spotkania.

Na swojską nutę - śpiew łączy pokolenia 

Kolejnym działaniem w ramach projektu będą wspólne warsztaty wokalno-muzyczne dla członków zespołów Strumok, Zaranoczka, Ramonka, Harmoń i Podlaszanki, które odbędą się w świetlicach wiejskich w Łosince i Grabowcu. 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie

logo leaderlogo leader pllogo prowlogo LGD

 Projekt pt. „Na swojską nutę – śpiew łączy pokolenia” współfinansowany jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – Leader „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-20013

 

GALERIA ZDJĘĆ