Archiwalne nagrania video

Zapraszamy wszystkich Internautów do odwiedzenia multimedialnego działu na naszej stronie internetowej. Znajdą tu Państwo archiwalne nagrania video z wydarzeń odbywających się w Gminie Narew i nie tylko w latach 1989-2009. Jest to unikalny zbiór starych nagrań video, pochodzący jak się okazuje, z dosyć bogatej kolekcji filmów video Narwiańskiego Ośrodka Kultury, a także z nieco nowszych zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej. W sumie w archiwum znajdują się 54 filmy o łącznym czasie emisji blisko 27 godzin. Czytaj więcej...

WYKAZ ARCHIWALNYCH NAGRAŃ VIDEO


 

Występ Tyniewiczanek na 15-leciu zespołu OrzeszkiWystęp zespołu Tyniewiczanki podczas jubileuszu 15-lecia działalności artystycznej zespołu „Orzeszki” z Orzeszkowa, który odbył się 28 stycznia 1989 roku.Tyniewiczanki zaprezentowały publiczności koncert piosenek ludowych oraz przedstawiły dwa humorystyczne skecze pt. „Żywy pomnik” oraz „O dwóch paniach”.

Otwarcie Ośrodka Kultury i Strażnicy OSP w NarwiUroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Strażnicy OSP w Narwi, które odbyło się 11 listopada 1990 roku. Podczas uroczystości wręczono strażakom złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa. Budynek ośrodka kultury i strażnicy OSP wyświęcili proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi oraz proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi.

Spotkanie Klubu Seniora w NarwiSpotkanie Klubu Seniora, które odbyło się 24 listopada 1992 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Narew Jan Topolański.

Wigilia w Klubie Seniora w NarwiSpotkanie przedwigilijne w Klubie Seniora w Narwi, które odbyło się 15 grudnia 1992 roku w Narewskim Ośrodku Kultury. W spotkaniu uczestniczyli min. Wójt Gminy Narew Jan Topolański oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. Edmund Tararuj.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych w Narwi16 stycznia 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych. W przeglądzie wzięło udział około 30 grup kolędniczych z województwa białostockiego. Oprócz prezentacji grupy te kolędowały w Narwi i miejscowościach Gminy Narew. Podczas przeglądu gościnnie wystąpiły: zespół „La Valleta” z Sycylii we Włoszech oraz zespół „Dziwa” z Mińska na Białorusi.

Choinka w Klubie Seniora w NarwiSpotkanie choinkowe Klubu Seniora w Narwi, które odbyło 26 stycznia 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury.

Festyn białoruski w NarwiFestyn białoruski, który odbył się 22 sierpnia 1993 roku na rynku w Narwi. Podczas festynu wystąpiły między innymi grupy wokalne z Gminy Narew, a także zespoły folklorystyczne z Gródka i Hajnówki.

Dzień Seniora w Narwi23 listopada 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi uroczyście obchodzono Dzień Seniora. W spotkaniu uczestniczyło około 60 emerytów i rencistów, a także Sekretarz Urzędu Gminy Narew Maria Owerczuk oraz Prezes Zarządu Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Hajnówce Pani Lidia Pańko. Święto seniorów uświetniły występami zespoły artystyczne Gminy Narew: Tyniewiczanki z Tyniewicz Dużych oraz żeński kwartet wokalny z Makówki.

Konkurs recytatorski pt. Ojczyste SłowoEliminacje gminne konkursu recytatorskiego pod hasłem „Ojczyste słowo”, które odbyły się 16 grudnia 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi. W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych Gminy Narew: Narwi, Krzywca, Łosinki i Trześcianki. Organizatorami konkursu byli Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, Narewski Ośrodek Kultury, dyrektorzy szkół oraz dyrektorzy rejonowych i gminnych placówek kulturalno-oświatowych.

Wigilia w Klubie Seniora w NarwiSpotkanie wigilijne w Klubie Seniora w Narwi, które odbyło się 21 grudnia 1993 roku w Narewskim Ośrodku Kultury. Podczas uroczystości przedstawiony został montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły podstawowej w Narwi pod kierunkiem Pani Ireny Dulko. Młodzież opowiedziała zebranym o tradycjach i zwyczajach wieczoru wigilijnego, przeplatając swój występ kolędami.

Choinka dla dzieci w Narewskim Ośrodku KulturySpotkanie choinkowe dla dzieci zespołu NOK, które odbyło się 22 stycznia 1994 roku w Narewskim Ośrodku Kultury w Narwi. Publiczność mogło obejrzeć występ dziecięcego zespołu Narewskiego Ośrodka Kultury w Narwi pod kierownictwem Aleksandra Łojko.

Festiwal Piosenki BiałoruskiejEliminacje Festiwalu Piosenka Białoruska, które odbyły się 12 maja 1994 roku w Bielsku Podlaskim. Podczas przesłuchań konkursowych wystąpiły dzieci z zespołu Narewskiego Ośrodka Kultury w Narwi.