życzenia na dzień strażaka

Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

W ramach podsumowania całorocznej pracy dzieci i młodzieży w Świetlicy Środowiskowej „Promyk” oraz kół zainteresowań działających w Narwiańskim Ośrodku Kultury, w dniu 2 lipca 2013 roku odbyła się wycieczka krajoznawczo – turystyczna do Jurajskiego Parku Dinozaurów (Muzeum Dziejów Ziemi) oraz Skansenu Białostockiego Muzeum Wsi. W wyjeździe uczestniczyło ponad 35 osób.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

Uczestnicy zwiedzili Jurajski Park Dinozaurów, w którym dzieci mogły zapoznać się nie tylko z wyglądem ale i również z historią dinozaurów. Dzięki eksponatom można było przenieść się na chwilę w czasie o wiele milionów lat wstecz, przeżyć niesamowitą przygodę i wzbogacić swoją wiedzę stając oko w oko z wielkimi prehistorycznymi gadami.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

Spacer piękną alejką gdzie witały nas dinozaury i tablice informacyjne trwał krótko, ale dostarczył mnóstwo wrażeń. Można było przytulić się do jednego z największy z tutejszych dinozaurów – diplodoka i zrobić zdjęcie w paszczy tyranozaura.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

Po zapoznaniu się z mieszkańcami parku dzieci odpoczywały w zacisznym miejscu przy fontannie, wsłuchując się w szum wody. Skorzystały również z innych atrakcji jakie oferował park. Dzieci mogły sprawdzić swoje siły na przygotowanym specjalnie dla nich placu zabaw. Do wyboru były zjeżdżalnie, karuzele park linowy oraz tor kartingowy.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do położonego nieopodal Skansenu Białostockiego Muzeum Wsi. Dzięki temu miejscu można było zobaczyć, jak mieszkali i żyli nasi przodkowie, zwiedzać i podziwiać wiejskie chałupy, stodoły, wiatraki, spichlerze oraz drewniany dwór.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza 

W budynkach Muzeum dzieci zapoznały się z tradycyjnym wyposażeniem wnętrz oraz obejrzały kilka wystaw poświęconych m.in. dawnym narzędziom rolniczym, pojazdom wiejskim, osadnictwu w dolinach rzek, zdobnictwu architektury drewnianej, garncarstwu i pszczelarstwu.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału i zdjęcia:
Narwiański Ośrodek Kultury